MANE:

Mamy przyjemność Państwa poinformować, iż od grudnia 2016 roku spółka WIPOL została wyłącznym dystrybutorem na Polskę francuskiego koncernu MANE w przemyśle mięsnym.

MANE  jest jednym ze światowych liderów w pozyskiwaniu aromatów zapachowych i smakowych. Przedsiębiorstwo jest własnością rodziny Mane od 1871 roku, przez którą to również jest zarządzane. Centrala MANE mieści się w pobliżu Nicei, w rejonie Grasse – znanym jako stolica światowej perfumerii.

MANE obecny jest na rynkach w ponad 30 krajach, posiada 43 centra R&D oraz 25 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Od 1998 roku firma rozwija swoją działalność w zakresie mieszanek funkcjonalnych dla przemysłu mięsnego poprzez nabycie szeregu aktywów w Europie. MANE ma silną pozycję w przemyśle przetwórstwa mięsnego w Zachodniej Europie dzięki swojemu Centrum Doskonalenia Mięsa w Barcelonie, jak również Centrom Badań i Rozwoju we Francji, Polsce i Austrii. W ostatnich latach francuska firma nabyła polski oddział firmy Cargill oraz wykupiła działalność handlową na rynkach byłej WNP od austriackiej firmy Schaller.

MANE plasuje się na 7 miejscu światowych producentów aromatów zapachowych i smakowych. Co więcej  – w Europie znajduje się w czołowej piątce. Obroty MANE w 2015 roku wyniosły blisko 1 mld euro, a co ważne aż 9% rocznych przychodów firmy zostaje przeznaczone na badania i rozwój.

Dzięki ciągłemu doskonaleniu MANE wdrożyło innowacyjne technologie szczególnie w zakresie naturalnej ekstrakcji, enkapsulacji i rozwiązań aromatyzujących w złożonych preparatach.

Koncern MANE jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw w branży fragrances and flavours, różniącym się od innych podmiotów tym, że w pełni kontroluje cały proces produkcyjny, począwszy od upraw podstawowych surowców oraz nadzoru na producentami pozostałych składników, skończywszy na zaawansowanym systemie monitorowania jakości.